השקעה ביוון: מדריך לזרים בשנת 2024

 • לפני 9 חודשים
 • 0

יוון, ארץ מלאה במיתוס, היסטוריה ויופי טבעי, משכה בהתמדה מטיילים והרפתקנים ברחבי העולם. המשיכה שלו משתרעת מעבר לחופים שטופי השמש ולחורבותיו העתיקות; כעת הוא שובה את דמיונם של משקיעים זרים המבקשים להחזיק חלק מגן העדן הים תיכוני הזה. יוון נראתה כמיקום יפה להשקעה בנדל”ן בשנים האחרונות.

נניח שיש לך את החלום להיות בעלות על בית בין הכנסיות עם הכיפה הכחולה של סנטוריני, וילה על חוף הים על חוף הפלופונס, או מקום מפלט עירוני בלב אתונה. במקרה כזה, 2024 מציעה לך רגע מתאים להפוך את החלום הזה למציאות גלויה. שוק הנדל”ן של יוון מתפתח, ומציג קשת של אפשרויות לזרים שרוצים לבצע השקעה ביוון המחברת בין שאיפות סגנון חיים לפוטנציאל פיננסי.

מעבר למשיכה האסתטית, היציבות הכלכלית של יוון והזמינות של תוכנית ויזת הזהב הופכים אותה לבחירה טובה מבחינה אסטרטגית להשקעה בינלאומית בנכסים.

מדוע כדאי לשקול את ה השקעה ביוון?

השקעה בנדל”ן יווני היא לא רק רכוש; זהו שער לאורח חיים עשיר בהיסטוריה, תרבות ויופי טבעי. הנה כמה סיבות מדוע כדאי לך לשקול את יוון להשקעה הבאה שלך בנדל”ן ב-2024:

 1. מיקומים מדהימים: יוון מתגאה בכמה מהנופים המרתקים ביותר בעולם. המדינה מציעה הגדרות עוצרות נשימה, מהכנסיות האייקוניות עם הכיפה הכחולה של סנטוריני המשקיפות על הים האגאי ועד לחופים הבתוליים של כרתים וליופי הנצחי של אתונה.
 2. מחירים נוחים: בהשוואה למדינות רבות במערב אירופה, מחירי הנכסים ביוון לרוב נגישים יותר. אתה יכול למצוא אפשרויות רבות שיתאימו לתקציב שלך, בין אם מחפשים בית כפר מקסים, וילה על החוף או דירת יוקרה בעיר.
 3. תוכנית ויזת הזהב: תוכנית ויזת הזהב של יוון מושכת משקיעים זרים באופן משמעותי. אתה ומשפחתך יכולים לקבל אישור שהייה על ידי רכישת נכס מעל ערך מסוים, המעניק לך גישה לטייל בתוך אזור שנגן והאיחוד האירופי.
 4. תיירות אטרקטיבית: תעשיית התיירות של יוון פורחת, מה שהופך אותה למיקום אידיאלי עבור אלו המעוניינים בהכנסה משכירות. תיירים מבקרים ביוון כל השנה כדי לחקור את האתרים ההיסטוריים שלה, ליהנות מה מִטְבָּח הים תיכוני שלה ולהירגע באיים המדהימים שלה.
 5. יציבות וצמיחה: שוק הנדל”ן של יוון הראה חוסן ויציבות בשנים האחרונות, עם סימנים של צמיחה מתמדת. יוזמות ממשלתיות למשיכת השקעות זרות תרמו לתחזית שוק חיובית.
 6. פוטנציאל השכרה: אם אתה שוקל בית שני, מגזר התיירות האטרקטיבי של יוון אומר שהנכס שלך יכול להוות מקור להכנסה משכירות במהלך עונת התיירות, לעזור לקזז עלויות ולהניב הכנסה נוספת.
 7. סוגי נכסים שונים: יוון מציעה סוגי נכסים שונים שיתאימו להעדפות שונות, מבתי אבן מסורתיים ודירות מודרניות ועד וילות מפוארות עם בריכות פרטיות.

השקעה בנדל”ן יווני ב-2024 היא לא רק החלטה פיננסית; זו יכולה להיות השקעה באורח חיים. יש בו תרבות וחוויה שרק מעט מקומות בעולם יכולים להשתוות אליהם. בין אם מחפשים מפלט שליו לפנסיה, בית נופש או הזדמנות השקעה נבונה, יוון מציעה עולם של אפשרויות למי שמוכן לאמץ את יופיה ואת הקסם שלה.

כזר, אילו נכסים זמינים ביוון?

כזר, ישנן אפשרויות רבות עבורך בעת רכישת נדל”ן ביוון. ממשלת יוון הפכה את זה לפשוט יחסית עבור אזרחים שאינם באיחוד האירופי לרכוש נכס, עם כמה מגבלות שמטרתן בעיקר להגן על אזורים בעלי עניין לאומי. להלן כמה מסוגי הנכסים שאתה יכול לשקול:

 1. נכסי מגורים: ניתן לרכוש נכסים למגורים כגון דירות, בתים, וילות וקוטג’ים. אלה אידיאליים אם אתם מחפשים בית נופש או מקום לפרוש בנופים היפים של יוון.
 2. נכסים מסחריים: כדי לנהל עסק ביוון, אתה יכול להשקיע בנכסים מסחריים כמו חנויות, משרדים או מחסנים. נכסים אלו יכולים לשמש גם כמקור הכנסה באמצעות השכרות.
 3. קרקע: יוון מציעה מגוון סוגי קרקע, מקרקע חקלאית ומיוערת ועד למגרשי בנייה. רכישת קרקע מאפשרת לכם לבנות את בית חלומותיכם בהתאם להעדפותיכם או להשקיע בפרויקטי פיתוח עתידיים.
 4. לינה לתיירים: אם אתה שוקל את שוק השכירות, אתה יכול להשקיע בנכסים המיועדים לתיירות, כמו מלונות, בתי הארחה או השכרות נופש. אלה יכולים להיות רווחיים ביעדי תיירות פופולריים.
 5. נכסים היסטוריים: יוון עשירה בהיסטוריה, וייתכן שתמצאו נכסים היסטוריים כמו בתי אבן מסורתיים או אחוזות ישנות הזמינות למכירה. שיפוץ ושימור הנכסים הללו יכול להיות מיזם מתגמל.
 6. איים: למרות שקניית אי יווני שלם מורכבת יותר, זה לא בלתי אפשרי. איים פרטיים רבים זמינים למכירה, לרוב עם תשתית קיימת או פוטנציאל פיתוח.
 7. אחוזות יוקרה: יוון מציעה מגוון של אחוזות מפוארות ונכסים על קו המים, מושלמים למי שמחפש סגנון חיים והשקעה ברמה גבוהה.

כדאי לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם עורך דין יווני וסוכן נדל”ן המתמחה במכירת נכסים בחו”ל. הם יעזרו לך להבטיח תהליך רכישה חלק ומאובטח ולנווט בדרישות משפטיות ללא קשר לסוג הנכס שתבחר להשקיע.

הכנה פיננסית ומשפטית:

לפני שאתה צולל לחיפוש הנכס שלך ביוון, חיוני להניח בסיס משפטי ופיננסי מוצק:

 1. חשבון בנק יווני: התחל בפתיחת חשבון בנק יווני מקומי. אתה תשתמש בחשבון זה כדי להקל על עסקאות פיננסיות הקשורות לרכישת הנכס שלך, כגון תשלומי פיקדון והוצאות שוטפות.
 2. מספר זיהוי מס יווני (AFM): קבל מספר זיהוי מס יווני או AFM (Arithmo Forologikou Mitroou). המזהה הייחודי נדרש עבור עסקאות פיננסיות ומשפטיות רבות, כולל בעלות על נכס והגשת מס.
 3. יועץ משפטי: שכירת עורך דין יווני המתמחה בעסקאות מקרקעין תועיל. עורך דין מנוסה יכול לעזור לך לנווט בחוקי הרכוש היווני, ולהבטיח סגירה חלקה ותקינה של הרכישה שלך.
 4. תכנון פיננסי: תכנן תקציב מקיף לרכישת נכס, לרבות מחיר הרכישה, מיסי העברת נכסים, אגרות משפט ונוטריון וכל שיפוץ או שיפורים שתזדקקו לו. תוכנית פיננסית ברורה תעזור לך להימנע מהוצאות בלתי צפויות ולנווט את התהליך בצורה חלקה.
 5. המרת מטבע: אם אתה משתמש במטבע חוץ לרכישת הנכס, שקול אסטרטגיות להפחתת סיכוני שער החליפין. כדאי לשקול חוזים עתידיים או חסמי מטבע לאחר שהתייעצתם עם הבנק או היועץ הפיננסי שלכם.
 6. אפשרויות מימון: בדוק אפשרויות מימון ביוון, למרות שהן עשויות להיות מוגבלות עבור קונים זרים. ודא שאתה עומד בכל הדרישות עבור משכנתאות, אם רלוונטי.
 7. הסכם רכישה: לנהל משא ומתן ולחתום על הסכם רכישה עם המוכר, לעיתים מלווה בתשלום פיקדון.
 8. אישור נוטריון: אישור הסכם הרכישה על ידי נוטריון, אשר ממלא תפקיד מכריע בעסקאות הנכס של יוון.
 9. מס העברת רכוש: שלם את מס העברת הנכס שלך והעמלות הנלוות, בדרך כלל בסביבות 3% מערך הנכס.
 10. קסדה ורישום: יש לרשום את הנכס בלשכת רישום המקרקעין ובאגרה באזור מגוריכם.

טיפול בהכנות החוקיות והפיננסיות הללו יבסס מסגרת איתנה למסע רכישת הנדל”ן שלך ביוון. כתוצאה מכך, אתה ערוך היטב לנווט במורכבות של שוק הנדל”ן ולהגן על האינטרסים שלך.

בקשה לוויזת זהב:

תוכנית ויזת הזהב מציעה הזדמנות אטרקטיבית לאזרחים שאינם תושבי האיחוד האירופי המחפשים תושבות ביוון באמצעות השקעה בנכסים. כדאי לדעת את הדברים הבאים:

 • זכאות: ההשקעה בנכס שלך חייבת לעמוד בגישה מינימלית, שתלויה אך היא בדרך כלל בסביבות €250,000. הנכס יכול להיות מגורים או מסחרי.
 • אישור מגורים: עם רכישת הנכס המבוקש, ניתן להגיש בקשה לאישור שהייה יווני, המאפשר לגור ולטייל בתוך אזור שנגן; זה מושך במיוחד למי שמחפש ניידות אירופאית.
 • הכללת משפחה: תוכנית ויזת הזהב משתרעת על בני המשפחה הקרובים שלך, כולל בן/בת הזוג והילדים התלויים, מה שהופך אותה לפתרון מקיף למשפחות.
 • חידוש תושבות: תקף תחילה לחמש שנים, ניתן לחדש את היתר התושבות כל עוד ההשקעה בנכס נשמרת.
 • הדרך לאזרחות: אמנם ויזת הזהב אינה מעניקה אזרחות יוונית, אך בסופו של דבר היא יכולה להוביל אליה באמצעות תושבות מתמשכת של דרישות השפה והתרבות היוונית.

השלמה מוצלחת של תהליך הגשת בקשה לוויזת הזהב דורשת תיעוד קפדני, מומחיות משפטית ועמידה בהנחיות ספציפיות. מומלץ מאוד לשתף פעולה עם עורך דין הגירה יווני כדי להבטיח פנייה חלקה ומוצלחת. ויזת הזהב מציעה הטבות תושבות ומסלול אסטרטגי לביסוס שורשים ביוון ופוטנציאל להשתלב באירופה הרחבה יותר.

איים וערים ביוון עם הנדל”ן הטוב ביותר:

השקעה ביוון

יוון מציעה מיקומים מגוונים להשקעה בנכסים, לכל אחד מהם קסם ומשיכה ייחודיים. להלן כמה מקומות מפורסמים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​רכישת נכס ביוון:

 1. אתונה: עיר הבירה התוססת של יוון, אתונה, היא מרכז היסטורי ותרבותי. הוא מציע שילוב של חיים עירוניים מודרניים ואתרים היסטוריים עתיקים, מה שהופך אותו למיקום אטרקטיבי עבור תושבים ומשקיעים.
 2. סנטוריני: סנטוריני, הידועה בשקיעות האייקוניות שלה, הבניינים המסוידים והנופים המדהימים של הים האגאי, היא בחירה מצוינת להשקעות נכסי יוקרה ובתי נופש.
 3. מיקונוס: מפורסמת בחיי הלילה התוססים שלה והחופים היפים שלה, מיקונוס מושכת תיירים ומשקיעים כאחד. זהו נקודה חמה עבור וילות יוקרה והשכרות נופש.
 4. כרתים: האי הגדול ביותר ביוון, כרתים, מציע נכסים שונים, מווילות על החוף ועד למקומות בילוי כפריים. הוא ידוע בהיסטוריה העשירה שלו, הנופים היפים והקהילות מסבירי הפנים שלו.
 5. רודוס: האי משלב אתרים היסטוריים, חופים יפים ותעשיית תיירות משגשגת. זהו יעד פופולרי עבור אלה המחפשים בתי נופש והזדמנויות השקעה.
 6. קורפו: קורפו, השוכנת בים היוני, ידועה בצמחייה השופעת ובארכיטקטורה הוונציאנית. זהו מיקום מועדף עבור אלה המחפשים אורח חיים שליו באי.
 7. פלופונסוס: חצי האי הזה בדרום יוון מציע מחירים נוחים וקצב חיים שקט יותר. זוהי אפשרות מצוינת עבור קונים המעוניינים בנכסים כפריים או חופים.
 8. סלוניקי: העיר השנייה בגודלה ביוון, סלוניקי, היא מרכז עירוני הומה עם היסטוריה עשירה ושוק נדל”ן צומח. הוא מושך משקיעים המחפשים דירות עירוניות ונכסים מסחריים.
 9. חלקידיקי: אזור עם חופים יפים ואווירה נינוחה, חלקידיקי מפורסמת בבתי נופש ונכסים בסגנון נופש.
 10. האיים הקיקלאדיים: מלבד סנטוריני ומיקונוס, הארכיפלג הקיקלאדי כולל איים רבים אחרים כמו פארוס, נקסוס ומילוס, המציעים הזדמנויות שונות להשקעה בנכסים.
 11. Spetses: האי האקסקלוסיבי הזה במפרץ הסרוני ידוע באחוזות האלגנטיות שלו ובנמלים מלאי יאכטות, מה שהופך אותו לאהוב בקרב קונים אמידים.
 12. קפאלון: עם הנופים הציוריים והמים הצלולים שלה, קפלוניה היא יעד מתפתח להשקעה בנכסים, במיוחד עבור אלה המחפשים אורח חיים שליו.
 13. פטמוס: פטמוס, המכונה “אי האפוקליפסה”, הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ויעד אטרקטיבי למעוניינים בהיסטוריה ותרבות.

קביעת המקום העיקרי להשקעה בנדל”ן ביוון תלויה בהעדפותיך האישיות, בתקציב וביעדי ההשקעה שלך. זה נבון לבצע מחקר מקיף, להיעזר במומחי נכסים מקומיים ולבדוק פיזית נכסים פוטנציאליים כדי להגיע להחלטה מושכלת התואמת את הדרישות והשאיפות הייחודיות שלך.

מסמכים הדרושים לרכישת נכס ביוון:

בעת רכישת נכס ביוון, קונים מקומיים וזרים חייבים לספק מסמכים שונים כדי להבטיח ציות לחוק. להלן רשימה של מסמכים חיוניים:

לכל הקונים:

 1. מספר זיהוי מס יווני (AFM): מזהה ייחודי זה, הנדרש עבור כל עסקאות הנכס ביוון, יש להשיג לפני כל רכישת נכס.
 2. דרכון או תעודה מזהה בתוקף: חיוני לספק הוכחה לזהותך לצורך תיעוד משפטי ובעלות על רכוש.
 3. הוכחת כתובת: לעתים קרובות נדרש חשבון שירות או מסמך דומה עם הכתובת הנוכחית שלך.
 4. הצהרת בנק: הצהרה מחשבון הבנק היווני שלך, המראה שיש לך את הכספים הדרושים לרכישת נכס.

מסמכים נוספים עבור קונים זרים:

 1. אישור שהייה (אם רלוונטי): אזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי עשויים להזדקק לאישור שהייה תקף ביוון עבור רכישות מסוימות של נכסים. לדוגמה, תוכנית ויזת הזהב דורשת מסמכים ספציפיים לקבלת היתר שהייה באמצעות השקעה בנכס.
 2. החזרי מס: ניתן לבקש החזרי מס עדכניים עבור עסקאות נכסים.

מסמכים ספציפיים לנכס:

 1. שטר בעלות (Tilirkio): שטר הבעלות הוא המסמך המשפטי המאשר בעלות על הנכס. ודא שהוא על שם המוכר וללא כל שעבודים או חובות.
 2. (FMA) הצהרת מס רכוש: מסמך זה מפרט את מצב המס של הנכס, כולל כל חובות.
 3. היתרי בנייה ותוכניות בנייה: ייתכן שתזדקק להעתקים של היתרי הבנייה והתכניות האדריכליות עבור נכסים חדשים או כאלה שעברו שיפוצים לאחרונה.
 4. תעודת ביצועים אנרגטיים (EPC): היעילות האנרגטית של הנכס מצוינת והיא חובה עבור כל מכירות הנכס ביוון.
 5. חוזים קודמים: אם הנכס נמכר מספר פעמים, ייתכן שיידרשו עותקים של חוזי מכר קודמים.
 6. סקר נכסים (דיאגרמה טופוגרפית): סקר זה מספק מידע מפורט על גבולות הנכס, אשר לרוב נחוץ לרכישת קרקע.
 7. תעודת אי-חוב (Apofasi Mi Ipegrafis): מסמך זה מאשר כי הנכס נקי מחובות לעירייה.
 8. אישור נוטריון: יש צורך במסמכים הקשורים להסכם הרכישה, כגון אישור הנוטריון, לצורך השלמת העסקה.

מומלץ מאוד לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם עורך דין יווני וסוכן נדל”ן. הם יכולים להדריך אותך בדרישות המסמכים הספציפיות לרכישת הנכס שלך כדי להבטיח עסקה חלקה ועומדת בחוק.

השלבים הדרושים לרכישת נכס ביוון:

רכישת נכס ביוון כרוכה במספר שלבים, בין אם אתה קונה מקומי או זר. ניתן לסכם את התהליך כך:

 1. הגדר את המטרות שלך:
  • קבע את הסיבות שלך לרכישת נכס ביוון, כגון חופשה, השקעה או רילוקיישן.
  • הגדירו תקציב ברור הכולל את מחיר הרכישה, הוצאות משפט, מיסים ועלויות שיפוץ או תחזוקה פוטנציאליות.
 2. הכנה פיננסית ומשפטית:
  • ודא שיש לך מספר זיהוי מס יווני (AFM).
  • פתח חשבון בנק יווני כדי להקל על העסקאות.
  • לשכור עורך דין יווני בעל מומחיות בעסקאות מקרקעין.
 3. חיפוש נכס:
  • מחקר מיקומים וסוגי נכסים המתאימים ליעדים ולתקציב שלך.
  • השתמש באתרי נדל”ן, עבוד עם סוכנים מקומיים, או חקור רישומי נכסים ציבוריים.
 4. גילוי נאות:
  • בדוק את היסטוריית הבעלות על הנכס ושטרי הבעלות.
  • בדוק אם יש שעבודים, חובות או בעיות משפטיות הקשורות לנכס.
  • בדקו את דרישות הייעוד של הנכס.
 5. משא ומתן והסכם:
  • יש לנהל משא ומתן עם המוכר על תנאי הרכישה והמחיר.
  • חתימה על הסכם רכישה ראשוני, לעיתים מלווה בתשלום פיקדון.
 6. אישור משפטי ונוטריון:
  • הזמינו נוטריון לעיון ואישור הסכם הרכישה.
  • עורך הדין שלך מוודא שכל הדרישות המשפטיות מתקיימות ומבצע בדיקת נאותות.
 7. בדיקת נכס:
  • לארגן בדיקת נכס לאיתור בעיות מבנה או תחזוקה.
  • נהלו משא ומתן עם המוכר לתיקונים נחוצים או התאמות מחיר אם יימצאו בעיות.
 8. סיים את הרכישה:
  • חתמו על חוזה הרכישה הסופי (Eschatokatagrafi) לאחר עמידה בכל התנאים.
  • שלם את מס העברת הנכס והעמלות הנלוות, בדרך כלל בסביבות 3% מערך הנכס.
 9. רישום נכס:
  • רישום הנכס בלשכת רישום המקרקעין והקדסטר המקומית.
  • עורך הדין שלך מטפל בשמך בתהליך זה.
 10. בקשה לוויזת זהב (אם רלוונטי):
  • אם אתם מבקשים ויזת זהב, הגישו את בקשתכם עם המסמכים הנדרשים לרשויות היווניות.
 11. היתרי שהייה (אם רלוונטי):
  • הגש בקשה לאישורי שהייה הדרושים בהתאם לנסיבות שלך.
 12. ניהול נכסים (אם רלוונטי):
  • שקלו לשכור חברת ניהול נכסים לנכסים להשכרה לטיפול בהזמנות, תחזוקה ושירותי אורחים.
 13. תהנה מהנכס שלך:
  • לאחר השלמת כל הפורמליות, תוכל להתחיל ליהנות מהנכס שלך ביוון למטרה המיועדת לך: בית נופש, נכס להשכרה או השקעה לטווח ארוך.

עבודה צמודה עם אנשי מקצוע, כגון עורכי דין, נוטריונים וסוכני נדל”ן, היא חיונית כדי להבטיח שכל הדרישות המשפטיות מתקיימות ושמירת האינטרסים שלך. בדיקת נאותות משפטית ופיננסית היא חיונית כדי להבטיח רכישת נכס חלקה ובטוחה ביוון.

סיכום:

לסיכום, שוק הנדל”ן של יוון עוסק בריבוי ההיצע שלו והזדמנויות השקעה ייחודיות. בין אם אתם שואפים להחזיק במפלט ציורי באי, דירה היסטורית בעיר או נכס להשכרה, יוון מספקת אפשרויות שונות. עם זאת, הצלחה תלויה במחקר קפדני, ציות לחוק ותכנון פיננסי. על ידי ניווט בתהליך בזהירות ובמומחיות, אתה יכול להפוך את החלום שלך להחזיק בתכשיט ים תיכוני זה למציאות המועשרת על ידי התרבות, ההיסטוריה והיופי הטבעי שלו.

הצטרף לדיון

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת