הבנת שיעורי המשכנתא ביוון: מדריך מקיף לזרים

 • לפני 8 חודשים
 • 0

משקיעים בינלאומיים נמשכים יותר ויותר לשוק הנדל"ן היווני. בעת רכישת נדל"ן במדינה אחרת, ניווט בנוף המימון והמשכנתאות המורכב יכול להיות מאתגר. בלוג זה נועד לשפוך אור על התפקיד המכריע של שיעורי הנדל"ן והמשכנתא עבור משקיעים בינלאומיים ביוון. אנו שואפים ללמד זרים על המורכבויות של מימון השקעות נכסים ביוון ולהעצים אותם במידע. בואו לגלות יחד את הפוטנציאל של מימון נדל"ן יווני.

שיעורי משכנתא ביוון ותנאים

לבקשת משכנתא ביוון, עליך לעמוד בדרישות מסוימות. באופן ספציפי, עליך להיות בן 25 לפחות ולוודא שהמשכנתא תיפרע במלואה עד שתגיע לגיל 58. לאחר שתמלא את התנאים הללו, תצטרך לנקוט בצעדים נוספים כדי להמשיך בבקשתך. זה כולל פתיחת חשבון בנק בבנק יווני וקבלת מספר מס יווני, המכונה גם AFM. אלו הם צעדים חשובים שיש לנקוט כדי להבטיח שבקשת המשכנתא שלך תטופל בצורה חלקה ויעילה.

ההלוואה המינימלית להשקעה בנדל"ן ביוון נמוכה יחסית, החל מ-10,000 אירו. סכום המשכנתא המקסימלי תלוי בהכנסה שלך אך לעיתים רחוקות עולה על 80%. שיעורי המשכנתא ביוון נעים בין 3.5% ל-7.5%. ניתן לבחור בתקופת משכנתא בין שש לשלושים שנה.

תקנות הנדל"ן היווניות: מה זרים צריכים לדעת:

 1. תקנות ומסגרת משפטית:

כמו במדינות רבות, ליוון יש תקנות משפטיות יסודיות המכתיבות בעלות זרה והשקעה בנכסים. המסגרת המשפטית מתמקדת בעיקר ברכישת נכסים, זכויות בעלות ותקנות השקעה. בדרך כלל, זרים יכולים לרכוש נכס ביוון, אך חיוני להבין את התהליכים והדרישות המשפטיות.

 1. זכויות והגבלות לאזרחים שאינם יוון:
  בעוד שיוון מתירה בעלות על נכס לזרים, ישנן זכויות והגבלות מסוימות שעליהם להיות מודעים:
  • הגבלות על תחומים מסוימים: נניח שאתה שוקל להשקיע בנדל"ן ביוון. במקרה זה, חיוני לערוך מחקר יסודי כדי לקבוע אם יש מגבלות כלשהן על אזרחים שאינם מהאיחוד האירופי קונים נכס באזור העניין המסוים. כדי למנוע סיבוכים או מכשולים משפטיים, עליך לוודא שאתה מציית לכל התקנות והחוקים הרלוונטיים לפני ביצוע השקעות כלשהן.
  • בקשת ויזת זהב: יוון מציעה תוכנית ויזת זהב, המאפשרת למשקיעים מחוץ לאיחוד האירופי ולמשפחותיהם לקבל אישורי שהייה על ידי רכישת נכס מעל ערך מסוים. הבנת הדרישות והיתרונות של תוכנית זו חיונית עבור משקיעים זכאים.
  • חוקי ירושה: אנשים צריכים להיות מודעים לכך שבמקרה של פטירת בעל הנכס, חוקי הירושה היווניים ייכנסו לתוקף. עבור זרים, חיוני לקבל הבנה מעמיקה של ההליכים המשפטיים והשלכות המס הנלוות לירושת רכוש ביוון. עדכון בנושאים אלו יכול לעזור להבטיח תהליך חלק והוגן עבור כל הצדדים המעורבים.
  • מיסוי וחובות: אזרחים זרים שבבעלותם נכס ביוון צריכים להכיר את תקנות המס המקומיות ולהבטיח שהם עומדים בכל חובות המס באופן מיידי. זה כולל תשלום ארנונה, שיש למלא במועד כדי למנוע השלכות משפטיות. כבעל נכס אחראי, הכרחי להישאר מעודכן בחוקי המס והתקנות ביוון כדי למנוע כל נטל כספי מיותר או השלכות משפטיות.
 2. רכישת נכסים: אנשים שאינם אזרחי יוון יכולים לקנות נדל"ן ביוון. הליך הרכישה מצריך בדיקות משפטיות, הערכות רכוש וסיוע של נוטריון. שיתוף פעולה עם עו"ד אחראי בעל ניסיון בשיווק נדל"ן חיוני להתמודדות עם המורכבות המשפטית.
 3. זכויות בעלות: אזרחים שאינם יווניים זוכים לאותן זכויות קניין כמו אזרחי יוון על פי החוק. זה כולל את הזכות לנצל, לשכור, למכור או להעביר בעלות על הנכס על ידי המסגרת המשפטית שנקבעה ביוון. אין הבחנה ניתנת להבחין בין זכויות הקניין של אזרחים יוונים ואזרחים לא-יוונים.

כדי לנווט בהצלחה בתקנות סביב הנדל"ן היווני, חשוב להקפיד על מחשבה ולעקוב אחר הליכים משפטיים מתאימים. התייעצות עם מומחה משפטי או איש נדל"ן המתמחה בהשקעות בינלאומיות יכול לספק הכוונה שלא תסולא בפז. זה מבטיח שאתה עומד בתקנות הנדל"ן היווניות ושתהליך ההשקעה שלך כזר יתנהל בצורה חלקה.

סוגי מימון נדל"ן זמינים לזרים:

שיעורי משכנתא

משכנתאות בנק יווני לזרים:

משקיעים זרים רבים שרוצים להשקיע בשוק הנדל"ן היווני המשגשג שוקלים לקבל משכנתא בנקאית יוונית. עם זאת, קבלת משכנתא מבנקים יווניים כזר יכולה להיות מורכבת. כדי להתחיל, על המועמדים להגיש תיעוד משמעותי כדי להוכיח את היציבות הפיננסית ואת כושר האשראי שלהם. תיעוד זה כולל בדרך כלל ראיות להכנסה, אימות תעסוקה, היסטוריית אשראי ומידע הקשור לנכס שהם מתכננים לרכוש.

דרישות:

בדרך כלל, בנקים ביוון מבקשים מתושבי יוון שאינם תושבי יוון להחזיק במספר מס יווני וחשבון בנק מקומי בעת רכישת נכס. יתרה מכך, ייתכן שתידרש מקדמה שיכולה לנוע בין 20% ל-40% מערך הנכס. הנכס עצמו משמש לרוב כבטוחה למשכנתא.

שיעורי ריבית ותנאים:

לגבי משכנתאות בנקאיות יווניות, שיעורי הריבית עשויים להשתנות בהתאם לבנק, לתוכנית המשכנתא ולתנאי השוק הנוכחיים. תושבים שאינם יווניים עשויים להתמודד עם שיעורי ריבית מעט גבוהים יותר מאשר אזרחי יוון. תנאי המשכנתא הם גמישים, הנעים בין 5 ל-30 שנים, ומאפשרים למשקיעים לבחור תוכנית התואמת את היעדים הפיננסיים שלהם.

אפשרויות מימון בינלאומיות:

כאשר בוחנים השקעה בנדל"ן ביוון כרוכש זר, ראוי לציין שגם מוסדות פיננסיים בינלאומיים מספקים שיעורי משכנתא תחרותיים לצד ההיצע של הבנקים היווניים; זה מציג מגוון רחב יותר של אפשרויות עבור קונים פוטנציאליים לבחון ולבחור, בסופו של דבר מאפשר גישה אישית ומתאימה יותר למימון השקעתם.

היתרונות של מימון בינלאומי:

 • גמישות מטבע: משקיעים יכולים להפחית סיכונים הקשורים לתנודות במטבעות על ידי שימוש במימון בינלאומי, המאפשר להם לעבוד עם מטבע מוכר.
 • קשרי בנקאות גלובליים: משקיעים אשר יצרו קשרים עם בנקים בינלאומיים יכולים לנצל נהלים פשוטים והנחות פוטנציאליות בריבית.
 • תוכניות משכנתא מגוונות: בנקים בינלאומיים מציעים למשקיעים אפשרויות משכנתא שונות, כגון משכנתאות בריבית קבועה, בריבית מתכווננת ומשכנתאות בריבית בלבד. לכל סוג יש יתרונות וחסרונות, מה שמאפשר למשקיעים לבחור תוכנית המתאימה ליעדים הפיננסיים שלהם. משכנתאות בריבית קבועה מספקות יציבות, משכנתאות בריבית מתכווננת מציעות גמישות, ומשכנתאות בריבית בלבד מאפשרות תשלום ריבית זמני לפני תשלום הקרן.
 • לות עסקאות: בנקים בינלאומיים מנוסים בניהול עסקאות חוצות גבולות, תוך הבטחת תהליך חלק ויעיל יותר של קבלת משכנתאות.

שיקולי השקעה למשקיעים זרים

אתגרים הקשורים לשערי מטבע:

השקעה בשוק הנדל"ן היווני כמשקיע בינלאומי עשויה להיות מאתגרת בשל התנודות בשערי המטבע. לתנודות אלו יכולה להיות השפעה משמעותית על העלות הכוללת של ההשקעה, מה שיכול להשפיע על כוח הקנייה של המשקיע הזר. אם המטבע הביתי של המשקיע נחלש מול האירו, עלות הנכס במטבע המקומי שלו עולה, מה שעלול להשפיע על התוכניות הפיננסיות והתקציב שלו.

טיפים למזעור סיכונים הקשורים לתנודות מטבע:

 • חוזים עתידיים: מוסדות פיננסיים ובנקים מציעים חוזים עתידיים המאפשרים למשקיעים להבטיח שער חליפין לתאריך עתידי, ולמעשה מגן על עצמם מפני תנודות מטבע שליליות פוטנציאליות.
 • גיוון: פיזור השקעות בין מטבעות ונכסים מפחית סיכון ומונע הפסדים משמעותיים במקרה של פיחות במטבע. הקצאת כספים על פני אפשרויות שונות לתוכנית השקעה יציבה ורווחית.
 • ניטור שוטף: משקיעים יכולים למזער סיכונים כתוצאה מתנודות מטבע על ידי מעקב אחר מגמות בשוק והתייעצות עם מומחים פיננסיים.

מיסי השקעות נדל"ן ביוון לזרים:

זרים חייבים להבין את השלכות המס של השקעות נדל"ן ביוון.

פרטי מיסוי:
 • מס הכנסה: אם אתה מרוויח הכנסה משכירות מנכס ביוון, עליך לשלם עליו מס הכנסה. בעלי נכסים שאינם תושבים מחויבים גם במס על רווחי השכירות שמקורם ביוון.
 • מס רווחי הון: אם אתה מוכר נכס ביוון אז אתה צריך לשלם מס רווחי הון על הרווח שאתה עושה ממכירת הנכס. שיעור המס יוחל על סמך משך הבעלות וסוג הנכס שלך.
 • מס רכוש: אם בבעלותך נכס ביוון, עליך לשלם מס רכוש שנתי המבוסס על שווי הנכס כפי שהוערך על ידי ממשלת יוון.

רשימת רשימת בקשות למשכנתא:

זרים צריכים להגיש מספר סוגים של מסמכים ומידע כדי להגיש בקשה למשכנתא ביוון. רשימת בדיקה זו יכולה לכלול:

 • הוכחת הכנסה: עליך לספק הוכחת הכנסה כגון החזרי מס, תלושי שכר או הוכחת עסק לעצמאים.
 • הוכחת זהות: כדי להגיש בקשה למשכנתא ביוון עליך לספק את הדרכון שלך ומסמכי זיהוי אחרים.
 • דוחות כספיים: עליך לספק דוחות כספיים כדי להגיש בקשה למשכנתא ביוון כגון פרטי נכסים, דפי בנק ומידע על התחייבויות וחובות קיימים.
 • מסמכי מס: זרים צריכים לספק מסמכי מס כגון החזרי מס והוכחות לתשלום מיסים במדינת מולדתם, כדי להגיש בקשה למשכנתא ביוון.

תהליך אישור משכנתא לזרים:

אנשים שאינם אזרחי יוון ומעוניינים להשקיע בנדל"ן ביוון נדרשים לעבור תהליך אישור משכנתא ספציפי. תהליך זה כולל ניווט בין המורכבויות המשפטיות הכרוכות בכך כדי להבטיח עסקה חלקה. מי שמבקש להשקיע בנדל"ן יווני חייב להיות בעל הבנה מעמיקה של הדרישות המשפטיות כדי להימנע מחסימות דרכים פוטנציאליות במהלך תהליך האישור.

 1. התייעצות עם יועץ פיננסי:
  משקיעים זרים שרוצים להשקיע בשוק הנדל"ן היווני צריכים להתחיל בהתייעצות עם יועצים פיננסיים ומתווכי משכנתאות המתמחים בעסקאות נדל"ן בינלאומיות. אנשי מקצוע יכולים להציע ייעוץ מותאם בהתאם למצבו הפיננסי של המשקיע.
 2. שמאות רכוש ובדיקות משפטיות:
  לפני הגמר, הנכס הנבחר עובר הערכה ואימות משפטי מקיף. שמאים מקצועיים מעריכים את שווי הנכס, מוודאים שהוא תואם את סכום המשכנתא המוצע. במקביל, מומחים משפטיים עורכים בדיקות כדי לאשר את חוקיות הנכס, בחיפוש אחר מחלוקת, שעבוד או בעיות משפטיות.
 3. הכשרה מוקדמת ותיעוד:
  לפני רכישת נכס, קונים פוטנציאליים נדרשים לעבור תהליך אישור מראש. זה כרוך במתן מגוון מסמכים חשובים כגון הוכחות להכנסה, היסטוריית אשראי, פרטי תעסוקה ומידע על הנכס שהם מתכננים לקנות. מסמכים אלו חיוניים לבנק כדי להעריך במדויק את כושר האשראי של הלווה.
 4. הגשת בקשה למשכנתא:
  לאחר ההסמכה המוקדמת, מגיש המבקש את בקשת המשכנתא והמסמכים הנדרשים לבנק הנבחר. לאחר מכן, הבנק מעריך את הבקשה, מעריך את מעמדו המשפטי של הנכס ושווי השוק, ובוחן את המסמכים שסופקו.
 5. הליכים משפטיים ותיעוד במהלך עסקאות רכוש:
  כאשר עוסקים בעסקאות רכוש, חשוב לעקוב אחר ההליכים המשפטיים הדרושים כדי להבטיח תהליך חלק ובטוח. עבור אזרחים שאינם יווניים, נדרשת קבלת מספר מס יווני (AFM) והעסקת עורך דין או נוטריון יווני לטיפול בהיבטים המשפטיים של העסקה. אנשי מקצוע אלה מבטיחים שכל הדרישות המשפטיות מתקיימות, יוצרים חוזים, עורכים חיפושי כותרת וגורמים לתהליך העברת הנכס להתנהל בצורה חלקה.
 6. אישור משכנתא ומשא ומתן על תנאי:
  לאחר אישור המשכנתא, הבנק מספק את התנאים הכוללים ריביות, תקופת החזר ועמלות. משקיעים זרים צריכים לבדוק ולנהל משא ומתן לתנאים נוחים.
 7. העברת נכס וסגירה:
  לאחר מילוי כל הדרישות החוקיות והפיננסיות, מתרחשת העברת הרכוש. הקונה, המוכר ונציגיהם המשפטיים מתכנסים כדי לחתום על החוזים הסופיים, לבצע תשלומים ולסיים את העסקה.

כזר, קבלת משכנתא וניווט בהליכים משפטיים ביוון דורשים תכנון יסודי, תשומת לב לפרטים ולעיתים סיוע של אנשי מקצוע מקומיים. על ידי ביצוע שלבים אלה ועבודה עם יועצים בעלי ידע, משקיעים זרים יכולים להשיג משכנתא ביעילות, לעמוד בהתחייבויות משפטיות ולסיים עסקאות נכס ביוון.

סיכום

אם אתם שוקלים לרכוש נכס ביוון, חשוב להבין היטב את הטרמינולוגיה ושיעורי המשכנתא הכרוכים בכך. זה נכון במיוחד עבור אזרחים שאינם יווניים שאולי אינם מכירים את התקנות סביב השקעות נדל"ן ביוון. תקנות אלו קובעות כיצד משקיעים זרים יכולים לרכוש נכס ולהשקיע ביוון. לפני ביצוע השקעות בשוק זה, חיוני לקחת בחשבון מגוון גורמים כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. יתר על כן, הבנת תהליך אישור המשכנתא חיונית לקבלת החלטות מושכלות. בין אם אתה אדם מקומי או זר, הבנה מוצקה של ההיבטים הללו היא המפתח למיזם מוצלח לשוק הנדל"ן של יוון.

הצטרף לדיון

השווה מקומות אירוח

לְהַשְׁווֹת